Ochutnávka u Jima Beama

Ochutnávka u Jima Beama

Ocitnete –li se při svém objevování Ameriky ve státe Kentucky, potom zamiřte do města Clermont. Právě zde v roce 1795 Jacob Beam založil rodinnou firmu na výrobu whiskey a prodal první soudek bourbonu. Ten si brzy získal své příznivce. Během občanské války, v roce 1864, se narodil do rodiny James Beauregard Beam (zvaný Jim Beam), jehož éru však přerušila americká prohibice. V roce 1933 byla prohibice zrušena, James se svým synem využil nové příležitosti a i přes svůj vysoký věk (69 let) během čtyř měsíců postavil novou palírnu. Dnes řídí firmu tohoto rodinného podniku již sedmá generace.

Jim Beam je neprodávanějším straight bourbon whiskey na světě. Pochází ze Skotska, kde je vyráběn ze směsi obilí a kukuřice, přičemž kukuřice podle zákona musí být nejméně 51 % směsi.

Bourbon, který má 40 % alkoholu, kromě vody neobsahuje žádné přísady. Zraje čtyři roky v nových vypálených sudech z amerického bílého dubu. Jim Beam se vyznačuje vanilkovým aroma s tóny karamelu. Chuť je sladká po karamelu a vanilce, ke konci lze cítit nádech dřeva. Závěr je dlouhý ostrý a čistý.

Jak bude „Jim Beam“ chutnat vám, se můžete přesvědčit přímo v palírně v Cleremontu. Rádi vás zde uvítají, nabídnou whiskey nebo koktejl a podělí se s vámi o tajemství výroby. Prohlídka stojí 14 USD a jsou to dobře investované peníze. Je potřeba se pouze předem zarezervovat na daný den a hodinu. Po příjezdu do palírny si můžete prohlédnout místní obchod, kde prodávají všechny produkty palírny Jim Beam a občerstvit se ve zdejším stylové bistru. A pak už vyrazíte s místním průvodcem na 90 minutovou vzdělávací prohlídku této slavné palírny.

Real Friends. Real Bourbon. To je slogan Jima Beama.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.