Easy Rider Tour

Easy Rider Tour

Print Friendly, PDF & Email

Projedete státy: Kalifornie, Arizona, Utah, Colorado, New Mexico, Texas, Louisiana

Zažijte vlastní „Bezstarostnou jízdu“ a vydejte se objevovat Ameriku z Los Angeles do New Orleans po stopách protagonistů známého filmu. Pojedete pustinou Mojavské pouště, po legendární silnici Route 66, kolem rudých skalních útvarů Monument Valley i napříč pohořím Rocky Mountains. Zažijete atmosféru salonů „divokého západu“ i hudebních barů. V Big Texan Steakhouse máte šanci ochutnat pravý 2 kilogramový texaský steak. A na konci cesty vás očekává jižanská atmosféra Louisiany a New Orleans s jazzem a hudebními kluby. Nejlepší místo pro přípitek na počest Billiho, Wyatta a George a hlavně na počest muže, který tento slavný film vymyslel, Dennise Hoppera.

 

Počet dní: 15

Celkem ujedete: 4 410 km

Výchozí místo: Los Angeles

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Los Angeles

  Odlet z Prahy do Los Angeles, pronájem doprovodného automobilu a transfer automobilem do hotelu. Ubytování a orientační meeting s průvodcem.

  Den 2: 

  Mojavská poušť

  cca 300 km

  Dopoledne pronájem motocyklů Harley Davidson, jízda přes Venice Beach a Santa Monica, zastávka na konci legendární Route 66. Poté průjezd přes Beverly Hills a Hollywood a pokračování cesty přes San Gabriel Mountains do Mojavské pouště. Ubytování v Ridgecrest.

  Den 3: 

  Údolí smrti

  cca 560 km 

  Cesta liduprázdnými silnicemi po dně údolí Panamint Valley do národního parku Death Valley. Zastávka na nejnižším místě západní polokoule v Badwater a pokračování cesty krajinou Mojavské pouště přes osady Baker (nejvyšší teploměr světa) a Kelso na legendární silnici Route 66. Cesta po Route 66 do Needles, ubytování.

  Den 4: 

  Route 66

  cca 340 km

  Celodenní putování po Route 66 přes osady a městečka Oatman, Hackberry, Seligman, Kingman a Williams. Jízdou po tomto, pro motorkáře nádherném úseku Route 66, nasajete pravou atmosféru této „matky amerických cest“ a duch divokého západu. Ubytování ve Flagstaffu.

  Den 5: 

  Monument Valley

  cca 350 km

  Průjezd Wupatki National Monument a prohlídka pozůstatků indianských stavení, kde Billy a Wyatt kempovali v Bezstarostné jízdě. Poté cesta indiánskou rezervací kmene Navajo do Monument Valley. Prohlídka Monument Valley v terénním džípu s místním indiánským průvodcem (vstupné). Ubytování v Mexican Hat a steaková večeře v restauraci s pravou atmosférou divokého západu.

  Den 6: 

  Four Corners

  cca 270 km

  Prohlídka Four Corners, jediného místa v USA, kde se stýkají 4 americké státy (vstupné). Poté pokračování cesty venkovskou krajinou státu Colorado do Durango. Ubytování a večerní posezení v některém z místních „Old West“ saloonů.

  Den 7: 

  Taos

  cca 380 km

  Cesta vyhlídkovou silnicí horskou krajinou států Colorado a New Mexico do městečka Taos, města s bohatou  indiánskou historií a uměleckou současností. Ubytování v Taos a prohlídka indiánských puebel a obchůdků místních umělců.

  Den 8: 

  Route 66

  cca 500 km

  Průjezd městečkem Las Vegas a návrat na slavnou Route 66. Cesta po Route 66 přes Tucumcari, město duchů Glenrio na hranici s Texasem a osadu Adrian, ležící přesně v polovině Route 66. Prohlídka Cadillac Ranch na polích před Amarillo, ubytování v Amarillo. Večerní návštěva Big Texan Steak Ranch s možností objednávky 2 kg steaku. Pokud ho sníte i s přílohou do 1 hodiny, máte jej zdarma!!

  Den 9: 

  Caprock Canyon

  cca 450 km

  Cesta krajinou texaských nekonečných pastvin vyhlídkovou silnicí přes Caprock Canyon, místo chovu oficiálního bizoního stáda státu Texas. Ubytování v historickém městě Abilene.

  Den 10: 

  Austin

  cca 370 km

  Přejezd do hlavního města Texasu a zároveň hlavního města živé hudby Ameriky, do  Austinu. Ubytování v hotelu v srdci hudební čtvrti na  6th Street, která je lemována bary s živou hudbou. Do pozdních nočních hodin můžete procházet hudební bary s živou hudbou a nasávat atmosféru tohoto jedinečného místa. Peter Fonda zde na 6th Street strávil při cestě do New Orleans během natáčení Bezstarostné jízdy několik dní.

  Den 11: 

  Texas Country

  cca 480 km

  Přejezd venkovskou krajinou východního Texasu do státu Louisiana, ubytování v Lake Charles.

  Den 12: 

  Louisiana Country

  cca 410 km 

  Cesta vyhlídkovou silnicí krajinou močálů a bažin podél Mexického zálivu do New Orleans. Vrácení motocyklů v půjčovně a transfer do hotelu v srdci New Orleans, ve French Quarter. Ubytování a večerní návštěva jazzových barů a hospůdek.

  Den 13: 

  New Orleans

  Celodenní prohlídka zajímavostí New Orleans – jízda airboutem přes močály a pozorování aligátorů ve volné přírodě (vstupné) nebo vyhlídková plavba originálním kolesovým parníkem po řece Mississippi (vstupné). Večer posezení v hudebních klubech a barech ve French Quarter.

  Den 14: 

  New Orleans

  Volno v centru New Orleans, dle času odletu transfer na letiště v Orleans a odlet do Prahy.

  Den 15: 

  Praha

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Varianta zájezdu

  Cena zájezdu

  21HD0601

  05.05.- 19.05.2021

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  103 780 Kč/osobu
  138 250 Kč/osobu

  22HD0601

  04.05.- 18.05.2022

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  105 980 Kč/osobu
  137 560 Kč/osobu

  Cena zájezdu je platná pro model HD Electra Glide.

  • Sleva za HD Street Glide Touring: 4 224 Kč/motorku
  • Sleva za HD Street Glide, HD Road Glide: 6 336 Kč/motorku

  • Sleva za HD Heritage Softail, HD Road King: 8 448 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Tri Glide Ultra: 14 784 Kč/motorku 

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku května do poloviny října.

  Cena zájezdu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu (viz. podmínky níže), letenky (Praha-Los Angeles, New Orleans-Praha) včetně letištních poplatků, program dle itineráře, pronájem a provoz doprovodného auta pro přepravu zavazadel (vůz kategorie Minivan), 13 x ubytování ve ** motelech a hotelech (2 osoby/pokoj), řidičské služby doprovodného automobilu, průvodcovské a tlumočnické služby (česky mluvící průvodce), zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena zájezdu nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, stravování, cestovní/zdravotní pojištění, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 50 EUR/os), vstupy dle programu (cca 95 USD/os).

   

  Cestovní pojištění A90:
  Cena: 2 100 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Sleva za 3 osobu na pokoji: 13 500 Kč
  • 
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 600 Kč
  • Možnost absolvovat zájezd za volantem automobilu typu kabriolet (Ford Mustang nebo podobný), pro cenu zájezdu kontaktujte CK
  • Klienti, kteří absolvují zájezd v doprovodném automobilu společně s průvodcem, hradí pouze základní cenu zájezdu, pro její výši kontaktujte CK

   

  Cena pronájmu motocyklu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu na 11 dní (typ dle vlastní volby), všechny místní daně a poplatky, pojištění zodpovědnosti (povinné ručení) do 2 mil EURVIP havarijní pojištění (vztahuje se i na pneumatiky, sklo a rám motorky) a pojištění proti krádeži (obojí s nulovou spoluúčastí), neomezené míle, transfer z hotelu do půjčovny motocyklů a zpět, sedlové tašky a zámek, helmu pro řidiče a spolujezdce, poplatek za dalšího řidiče, non-stop telefonní help linka.

   

  Cena pronájmu motocyklu nezahrnuje:
  Provozní náklady motocyklu (benzín, parkovné, mýtné), Drop Off Fee – 595 USD+daň (poplatek za vrácení motocyklu jinde, než byl půjčen, je hrazen klientem při vrácení motocyklu v New Orleans), vjezd do národních parků (cca 25 USD/motorku) a do Monument Valley (cca 10 USD/os).

   

  Poznámka:
  Kauce při půjčení motocyklu 750 USD (pouze kreditní karta)
  • V případě poškození motocyklu se hradí na místě při vrácení motocyklu spoluúčast do 2 000 USD (při krádeži motocyklu 3 000 USD), následně tuto částku uhradí pojišťovna (vyřídí CK)
  • Minimální věk řidiče motocyklu je 21 let
  • Cena zájezdu je kalkulována pro model HD Electra Glide Ultra, sleva je poskytnuta pro modely HD Street Glide Grand Touring, HD Street Glide, HD Road Glide, HD Road King, HD Herritage Softail Classic, HD Low Rider a  HD Sportster 1200 Iron; HD Tri Glide Ultra je za příplatek
  Pronajímatel si vyhrazuje právo poskytnout motocykl stejné, nebo vyšší kategorie než typ, který byl klientem vyžádán
  • 
  Příplatek za garanci vybraného typu motocyklu: 2 940 Kč
   Pronájem Eagle Pack, pro dodatečné umístění zavazadel na motocyklu: 3 780 Kč, k dispozici pro modely kategorie Touring a Classic
  • Pro HD Tri Glide Ultra platí odlišné podmínky pronájmu, pro podrobnosti kontaktujte CK
  • Je možnost si pronajmout i další typy motocyklů, pro podmínky pronájmu a jejich cenovou nabídku kontaktujte CK

   

  Minimální počet klientů: 6

   

  Průvodce zájezdu: Martin Greša