Okruh západem USA

Okruh západem USA

Print Friendly, PDF & Email

Projedete státy: Nevada, Arizona, Utah

Poznejte krásy jihozápadu USA na motocyklech Harley-Davidson a vydejte se s námi z Las Vegas napříč Mojavskou pouští po legendární silnici Route 66 do Grand Canyonu. Projedete pláněmi indiánské rezervace kmene Navajo, podél rudých skalních útvarů Monument Valley a úzkými klikatými silnicemi v pustině jižního Utahu. Nadchnou vás scenérie národních parků Bryce Canyon a Zion a na závěr vás čeká hlavní město zábavy Ameriky, Las Vegas.

 

Počet dní: 12

Celkem ujedete: 2 230 km

Výchozí místo: Las Vegas

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Las Vegas

  Odlet z Prahy do Las Vegas, pronájem doprovodného automobilu a transfer do hotelu. Ubytování a orientační meeting s průvodcem.

  Den 2: 

  Laughlin

  cca 200 km

  Dopoledne pronájem motocyklů Harley Davidson a odjezd k přehradě Hoover Dam, průjezd po hrázi přehrady a prohlídka přehrady z mostu vedoucího nad přehradní hrází a kaňonem Black Canyon. Poté pokračování cesty krajinou Mojavské pouště do města kasin Laughlin, ubytování ve zdejším kasinu na břehu řeky Colorado.

  Den 3: 

  Route 66

  cca 420 km

  Celodenní putování po „matce všech amerických silnic“, po Route 66. Průjezd, dle mnohých, nejhezčím úsekem pro motorkáře na celé Route 66, mezi městečky Needles, Oatman a Kingman. Cesta městečky Hackberry, Seligman, Ash Fork a Williams s typickou atmosférou Route 66. Cestou možnost prohlídky jeskyní Grand Canyon Caverns. Ubytování ve Williams a večerní prohlídka tohoto westernového městečka s mnoha stylovými restauracemi a obchody s indiánskou a westernovou tematikou.

  Den 4: 

  Grand Canyon NP

  cca 340 km

  Celodenní prohlídka národního parku Grand Canyon NP, možnost vyhlídkového letu letadlem nebo vrtulníkem nad kaňonem (vstupné) a zhlédnutí kina IMAX (vstupné). Poté prohlídka kaňonu z jednotlivých vyhlídek na jeho hraně. Odpoledne průjezd indiánskou rezervací kmene Navajo do Page, ubytování.

  Den 5: 

  Monument Valley

  cca 270 km

  Ráno možnost jedinečného vyhlídkového letu letadlem nad jezerem Lake Powell (vstupné), poté prohlídka Horseshoe Bend, meandru řeky Colorado. V poledních hodinách odjezd do Monument Valley a prohlídka údolí v terénních džípech s indiánským průvodcem (vstupné). Ubytování v blízkosti Monument Valley.

  Den 6: 

  Utah Country

  cca 300 km

  Prohlídka meandru řeky San Juan v Goosenecks State Park (vstupné), průjezd Údolím bohů a výjezd strmou skalní stěnou na náhorní plošinu (část silnice cca 5 km je v tomto úseku neasfaltová, v případě nepříznivého počasí se skalní stěna objíždí). Poté průjezd nádhernou krajinou různobarevných skalních útvarů v oblasti White Canyon, Glen Canyon, Grand Staircase-Escalante National Monument a Capitol Reef National Park. Ubytování v Torrey.

  Den 7: 

  Bryce Canyon NP

  cca 200 km

  Cesta venkovskou krajinou jižního Utahu podél zkamenělých písečných dun v Grand Staircase-Escalante NM, prohlídka národního parku Bryce Canyon NP z jednotlivých vyhlídek, pěší sestup do kaňonu. Ubytování v blízkosti Bryce Canyon NP.

  Den 8: 

  Zion NP

  cca 250 km

  Cesta přes krajinu rudých skal v Red Canyonu a přes mormonské osady do národního parku Zion NP. Průjezd národním parkem mezi skalními pískovcovými útvary a sjezd dolů z Coloradské náhorní plošiny kaňonem řeky Virgin. Ubytování na hranici mezi Arizonou a Utahem v Mesquite.

  Den 9: 

  Valley of Fire

  cca 250 km

  Průjezd krajinou rudých skal ve tvaru plamenů Valley of  Fire SP a silnicí vedoucí podél jezera Lake Mead do Las Vegas. Po příjezdu do Las Vegas vrácení motocyklů v půjčovně, transfer do hotelu a ubytování. Večer prohlídka kasin a jejich zajímavostí s průvodcem.

  Den 10: 

  Las Vegas

  Celodenní volno v Las Vegas, možnost relaxace u hotelového bazénu, nakupování v místních outletech nebo prohlídka kasin a jejich zajímavostí s průvodcem. Večer možnost návštěvy večerních show (vstupné) nebo některé z atrakcí Las Vegas.

  Den 11: 

  Las Vegas

  Dle času odletu transfer na letiště v Las Vegas a odlet do Prahy nebo možnost prodloužení pobytu v Las Vegas.

  Den 12: 

  Praha

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Varianta zájezdu

  Cena zájezdu

  21HD0301

  11.06.- 22.06.2021

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  83 750 Kč/osobu
  108 550 Kč/osobu

  21HD0302

  30.09.- 11.10.2021

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  81 650 Kč/osobu
  104 360 Kč/osobu

  22HD0301

  10.06.- 21.06.2022

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  81 650 Kč/osobu
  104 360 Kč/osobu

  22HD0302

  29.09.- 10.10.2022

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  81 650 Kč/osobu
  104 360 Kč/osobu

  Cena zájezdu je platná pro model HD Electra Glide.

  • Sleva za HD Street Glide Touring: 3 072 Kč/motorku
  • Sleva za HD Street Glide, HD Road Glide: 4 608 Kč/motorku

  • Sleva za HD Heritage Softail, HD Road King: 6 144 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Tri Glide Ultra: 10 752 Kč/motorku

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny května do poloviny října.

  Cena zájezdu zahrnuje:

  Pronájem motocyklu (viz. podmínky níže), letenky (Praha-Las Vegas-Praha) včetně letištních poplatků, program dle itineráře, pronájem a provoz doprovodného auta pro přepravu zavazadel (vůz kategorie minivan), 10 x ubytování ve ** motelech a hotelech (2 osoby/pokoj), řidičské služby doprovodného automobilu, průvodcovské a tlumočnické služby (česky mluvící průvodce), transfery dle programu zájezdu, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena zájezdu nezahrnuje:

  Poplatek za registraci ESTA, stravování, cestovní/zdravotní pojištění, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 50 EUR/os), vstupy dle programu (cca 110 USD/os).

   

  Cestovní pojištění A90:
  Cena: 1 680 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Sleva za 3 osobu na pokoji: 10 200 Kč
  • 
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 600 Kč
  Možnost absolvovat zájezd za volantem automobilu typu kabriolet nebo jeep wrangler, pro cenu zájezdu kontaktujte CK
  • Klienti, kteří absolvují zájezd v doprovodném automobilu společně s průvodcem, hradí pouze základní cenu zájezdu, pro její výši kontaktujte CK

   

  Cena pronájmu motocyklu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu na 8 dní (typ dle vlastní volby), všechny místní daně a poplatky, pojištění zodpovědnosti (povinné ručení) do 2 mil EURVIP havarijní pojištění (vztahuje se i na pneumatiky, sklo a rám motorky) a pojištění proti krádeži (obojí s nulovou spoluúčastí), neomezené míle, transfer z hotelu do půjčovny motocyklů a zpět, sedlové tašky a zámek, helmu pro řidiče a spolujezdce, poplatek za dalšího řidiče, non-stop telefonní help linka.

   

  Cena pronájmu motocyklu nezahrnuje:
  Provozní náklady motocyklu (benzín, parkovné), vjezdy do státních parků (cca 15 USD/os), do národních parků (cca 80 USD/motorku) a do Monument Valley (cca 10 USD/os).

   

  Poznámka:
  Kauce při půjčení motocyklu 750 USD (pouze kreditní karta)
  • V případě poškození motocyklu se hradí na místě při vrácení motocyklu spoluúčast do 2 000 USD (při krádeži motocyklu 3 000 USD), následně tuto částku uhradí pojišťovna (vyřídí CK)
  • Minimální věk řidiče motocyklu je 21 let
  • Cena zájezdu je kalkulována pro model HD Electra Glide Ultra, sleva je poskytnuta pro modely HD Street Glide Grand Touring, HD Street Glide, HD Road Glide, HD Road King, HD Herritage Softail Classic, HD Low Rider a HD Sportster 1200 Iron; HD Tri Glide Ultra je za příplatek
  Pronajímatel si vyhrazuje právo poskytnout motocykl stejné, nebo vyšší kategorie než typ, který byl klientem vyžádán
  • 
  Příplatek za garanci vybraného typu motocyklu: 2 940 Kč
   Pronájem Eagle Pack, pro dodatečné umístění zavazadel na motocyklu: 3 780 Kč, k dispozici pro modely kategorie Touring a Classic
  Pro HD Tri Glide Ultra platí odlišné podmínky pronájmu, pro podrobnosti kontaktujte CK
  • 
  Lze si pronajmout i další typy a značky motocyklů, pro podmínky pronájmu a jejich cenovou nabídku kontaktujte CK

   

  Minimální počet klientů: 6

   

  Průvodce zájezdu: Martin Greša