Okruh západem USA

Okruh západem USA

Print Friendly, PDF & Email

Projedete státy: Nevada, Arizona, Utah

Poznejte krásy jihozápadu USA na motocyklech Harley-Davidson a vydejte se s námi z Las Vegas napříč Mojavskou pouští po legendární silnici Route 66 do Grand Canyonu. Projedete pláněmi indiánské rezervace kmene Navajo, podél rudých skalních útvarů Monument Valley a úzkými klikatými silnicemi v pustině jižního Utahu. Nadchnou vás scenérie národních parků Bryce Canyon a Zion a na závěr vás čeká hlavní město zábavy Ameriky, Las Vegas.

 

Počet dní: 12

Celkem ujedete: 2 230 km

Výchozí místo: Las Vegas

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Las Vegas

  Odlet z Prahy do Las Vegas, pronájem doprovodného automobilu a transfer do hotelu. Ubytování a orientační meeting s průvodcem.

  Den 2: 

  Laughlin

  cca 200 km

  Dopoledne pronájem motocyklů Harley Davidson a odjezd k přehradě Hoover Dam, průjezd po hrázi přehrady a prohlídka přehrady z mostu vedoucího nad přehradní hrází a kaňonem Black Canyon. Poté pokračování cesty krajinou Mojavské pouště do města kasin Laughlin, ubytování ve zdejším kasinu na břehu řeky Colorado.

  Den 3: 

  Route 66

  cca 420 km

  Celodenní putování po „matce všech amerických silnic“, po Route 66. Průjezd, dle mnohých, nejhezčím úsekem pro motorkáře na celé Route 66, mezi městečky Needles, Oatman a Kingman. Cesta městečky Hackberry, Seligman, Ash Fork a Williams s typickou atmosférou Route 66. Cestou možnost prohlídky jeskyní Grand Canyon Caverns. Ubytování ve Williams a večerní prohlídka tohoto westernového městečka s mnoha stylovými restauracemi a obchody s indiánskou a westernovou tematikou.

  Den 4: 

  Grand Canyon NP

  cca 340 km

  Celodenní prohlídka národního parku Grand Canyon NP, možnost vyhlídkového letu letadlem nebo vrtulníkem nad kaňonem (vstupné) a zhlédnutí kina IMAX (vstupné). Poté prohlídka kaňonu z jednotlivých vyhlídek na jeho hraně. Odpoledne průjezd indiánskou rezervací kmene Navajo do Page, ubytování.

  Den 5: 

  Monument Valley

  cca 270 km

  Ráno možnost jedinečného vyhlídkového letu letadlem nad jezerem Lake Powell (vstupné), poté prohlídka Horseshoe Bend, meandru řeky Colorado. V poledních hodinách odjezd do Monument Valley a prohlídka údolí v terénních džípech s indiánským průvodcem (vstupné). Ubytování v blízkosti Monument Valley.

  Den 6: 

  Utah Country

  cca 300 km

  Prohlídka meandru řeky San Juan v Goosenecks State Park (vstupné), průjezd Údolím bohů a výjezd strmou skalní stěnou na náhorní plošinu (část silnice cca 5 km je v tomto úseku neasfaltová, v případě nepříznivého počasí se skalní stěna objíždí). Poté průjezd nádhernou krajinou různobarevných skalních útvarů v oblasti White Canyon, Glen Canyon, Grand Staircase-Escalante National Monument a Capitol Reef National Park. Ubytování v Torrey.

  Den 7: 

  Bryce Canyon NP

  cca 200 km

  Cesta venkovskou krajinou jižního Utahu podél zkamenělých písečných dun v Grand Staircase-Escalante NM, prohlídka národního parku Bryce Canyon NP z jednotlivých vyhlídek, pěší sestup do kaňonu. Ubytování v blízkosti Bryce Canyon NP.

  Den 8: 

  Zion NP

  cca 250 km

  Cesta přes krajinu rudých skal v Red Canyonu a přes mormonské osady do národního parku Zion NP. Průjezd národním parkem mezi skalními pískovcovými útvary a sjezd dolů z Coloradské náhorní plošiny kaňonem řeky Virgin. Ubytování na hranici mezi Arizonou a Utahem v Mesquite.

  Den 9: 

  Valley of Fire

  cca 250 km

  Průjezd krajinou rudých skal ve tvaru plamenů Valley of  Fire SP a silnicí vedoucí podél jezera Lake Mead do Las Vegas. Po příjezdu do Las Vegas vrácení motocyklů v půjčovně, transfer do hotelu a ubytování. Večer prohlídka kasin a jejich zajímavostí s průvodcem.

  Den 10: 

  Las Vegas

  Celodenní volno v Las Vegas, možnost relaxace u hotelového bazénu, nakupování v místních outletech nebo prohlídka kasin a jejich zajímavostí s průvodcem. Večer možnost návštěvy večerních show (vstupné) nebo některé z atrakcí Las Vegas.

  Den 11: 

  Las Vegas

  Dle času odletu transfer na letiště v Las Vegas a odlet do Prahy nebo možnost prodloužení pobytu v Las Vegas.

  Den 12: 

  Praha

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Varianta zájezdu

  Cena zájezdu

  23HD0301

  29.05.- 09.06.2023

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  97 800 Kč/osobu
  125 400 Kč/osobu

  23HD0302

  10.10.- 21.10.2023

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  96 300 Kč/osobu
  121 800 Kč/osobu

  Cena zájezdu je platná pro model HD Heritage Softail Classic.

  • Příplatek za HD Street Glide, HD Road Glide: 2 300 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Street Glide Touring: 3 950 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Road Glide Touring: 3 950 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Electra Glide: 9 120 Kč/motorku

  • Příplatek za HD Road Glide Ultra: 9 120 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Tri Glide Ultra: 25 125 Kč/motorku
  • Pro dostupnost dalších modelů HD a jiných značek kontaktujte CK

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny května do poloviny října.

  Cena zájezdu zahrnuje:

  Pronájem motocyklu (viz. podmínky níže), letenky (Praha-Las Vegas-Praha) včetně letištních poplatků, program dle itineráře, pronájem a provoz doprovodného auta pro přepravu zavazadel (vůz kategorie minivan), 10 x ubytování ve ** a **+ motelech a hotelech (2 osoby/pokoj), řidičské služby doprovodného automobilu, průvodcovské a tlumočnické služby (česky mluvící průvodce), transfery dle programu zájezdu, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena zájezdu nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, stravování, cestovní/zdravotní pojištění, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/os), vstupy dle programu (cca 110 USD/os).

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 2 520 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Sleva za 3 osobu na pokoji: 11 200 Kč
  • 
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  Možnost absolvovat zájezd za volantem automobilu typu kabriolet nebo jeep wrangler, pro cenu zájezdu kontaktujte CK
  • Klienti, kteří absolvují zájezd v doprovodném automobilu společně s průvodcem, hradí pouze základní cenu zájezdu, pro její výši kontaktujte CK

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Cena pronájmu motocyklu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu na 8 dní (typ dle vlastní volby), všechny místní daně a poplatky, pojištění zodpovědnosti (povinné ručení) do 300 tis. USD, VIP havarijní pojištění (vztahuje se i na pneumatiky, sklo a rám motorky) s nulovou spoluúčastí, pojištění proti krádeži motocyklu se spoluúčastí 1 000 USD, neomezené km, sedlové tašky a zámek, helmu pro řidiče a spolujezdce, poplatek za dalšího řidiče, Eaglerider Road Assistance, GPS navigace (neplatí pro HD Heritage Softail Classic), non-stop telefonní help linka.

   

  Cena pronájmu motocyklu nezahrnuje:
  Provozní náklady motocyklu (benzín, parkovné), vjezdy do státních parků (cca 15 USD/os), do národních parků (cca 80 USD/motorku) a do Monument Valley (cca 10 USD/os).

   

  Poznámka:
  • Kauce při půjčení motocyklu 100 USD (pouze kreditní karta)
  • Minimální věk řidiče motocyklu je 21 let
  • Cena zájezdu je kalkulována pro model HD Heritage Softail Classic, za příplatek modely HD Street Glide, HD Road Glide, HD Street Glide Touring, HD Road Glide Touring, HD Electra Glide, HD Road Glide Ultra a HD Tri Glide Ultra
  • Pronajímatel si vyhrazuje právo poskytnout motocykl stejné, nebo vyšší kategorie než typ, který byl klientem vyžádán
  • 
  Příplatek za garanci vybraného typu motocyklu: 2 980 Kč
   Ke koupi Eagle Pack, pro dodatečné umístění zavazadel na motocyklu (73,5 l): 4 550 Kč, k dispozici pro modely kategorie Touring a Classic
  • Lze si pronajmout i další typy motocyklů, pro podmínky pronájmu a jejich cenovou nabídku kontaktujte CK
  • Pro HD Tri Glide Ultra platí odlišné podmínky pronájmu, pro podrobnosti kontaktujte CK

   

  Minimální počet klientů: 6
  Maximální počet motorek: 10
  Průvodce zájezdu: Martin Greša více zde >>>