Okruh západní Kanadou

Okruh západní Kanadou

Print Friendly, PDF & Email

Projedete provincie: Britská Kolumbie, Alberta

Na motocyklech Harley Davidson pojedete horskou krajinou podél fjordů, krajinou rančerů a vinic, i stezkami zlatokopů. Čekají na vás jezera, řeky, vodopády, ledovce, dlouhé pláže Pacifiku, deštný les i divoká zvěř ve volné přírodě. Užijete si jízdu po Icefield Parkway, jedné z nejkrásnějších vyhlídkových silnic světa spojující městečka Jasper a Banff. Můžete se vydat na výlety za pozorováním medvědů nebo velryb a projít se po ledovci. A závěrem budete mít dostatek času na prohlídku perly Kanady, Vancouveru.

 

Počet dní: 14

Celkem ujedete: 3 290 km

Výchozí místo: Vancouver

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1:

  Vancouver

  Odlet z Prahy do Vancouveru, pronájem doprovodného vozidla a odjezd do hotelu u letiště. Ubytování a orientační meeting s průvodcem.

  Den 2: 

  Sea to Sky Highway

  cca 320 km

  Ráno transfer do půjčovny Eaglerider a pronájem motocyklů. Průjezd centrem Vancouveru a cesta horskou krajinou provinčních parků po vyhlídkové silnici Sea To Sky Highway do lyžařského střediska Whistler (OH 2010). Pokračování cesty horskou krajinou, prohlídka vysokohorských jezer obklopených ledovci v Joffre Lakes Provincial Park.  Ubytování v Cache Creek.

  Den 3: 

  Gold Rush Trail

  cca 450 km

  Cesta vyhlídkovou silnicí krajinou rančerů po bývalé zlatokopecké stezce do Prince George, ubytování. Cestou dle možnosti prohlídka indiánské vesnice Xatsull Heritage Village (vstupné), spojené s obědem u indiánů (losos).

  Den 4: 

  Jasper NP

  cca 380 km

  Cesta podél řeky Fraser do kanadských Skalistých hor. Průjezd městečkem umělců McBride, parkem Mt. Robson Provincial Park s nejvyšší horou kanadských Rockies a národním parkem Jasper NP do horského městečka Jasper. Ubytování.

  Den 5: 

  Icefield Parkway

  cca 320 km

  Cesta národními parky Jasper NP a Banff NP po vyhlídkové silnici Icefield Parkway mezi řekami, jezery, vodopády a horskými štíty s ledovci . Pěší túra k ledovci Saskatchewan Glacier, prohlídka ledovce Athabasca Glacier, jezera Peyto Lake, pozorování zvěře ve volné přírodě a další. Ubytování v Banff/Canmore.

  Den 6: 

  Yoho NP

  cca 220 km

  Pokračování cesty horskou krajinou Rocky Mountains, prohlídka jezera Emerald Lake a vodopádu Takakkaw Falls v národním parku Yoho NP. Ubytování v Golden. Dle možnosti výjezd gondolou na vrchol Kicking Horse Mountain (vstupné) a brzká večeře v nejvýše položené restauraci Kanady, v Eagles Eye.

  Den 7: 

  Rogers Pass

  cca 270 km

  Průjezd národními parky Glacier NP přes horský průsmyk Rogers Pass a Revelstoke NP a prohlídka místa spojení trans-kanadské železnice v roce 1885 „Last Spike“. Oběd v 3 Valley Gap na břehu horského jezera, možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nad Three Valley Lake (vstupné). Ubytování v oblasti Salmon Arm.

  Den 8: 

  Okanagan Valley

  cca 250 km

  Cesta podél jezera Okanagan Lake krajinou vinic přezdívanou „Napa of Canada“, prohlídka místních vinic spojená s ochutnávkou vína. Pokračování cesty přes Oliver, hlavní město vinařů Kanady, do Osyoyoos. Ubytování v tomto nejteplejším místě Kanady, možnost koupání v jezeře.

  Den 9: 

  BC Country

  cca 410 km

  Cesta vyhlídkovou silnicí krajinou pěstitelů ovoce a horskou krajinou provinčních parků do Vancouveru, ubytování na předměstí Vancouveru.

  Den 10: 

  Vancouver Island

  cca 220 km

  Přejezd do přístaviště Tsawwassen a plavba lodním trajektem do Swartz Bay na ostrově Vancouver. Cesta do Victoria, hlavního města Britské Columbie, průjezd městem a podél mořského pobřeží. Poté přejezd do Nanaimo, cestou prohlídka „městečka totemů“ Duncan. Ubytování.

  Den 11: 

  Pacific Rim NP

  cca 250 km

  Odjezd krajinou lesů a jezer do národního parku Pacific Rim NP. Prohlídka divokého pacifického pobřeží, procházka deštným pralesem. Dle času odlivu možnost vyhlídkové plavby po mořském zálivu za pozorováním černých medvědů lovících kraby na pobřeží za odlivu (vstupné). Ubytování v Ucluelet.

  Den 12: 

  Vancouver

  cca 240 km

  Cesta zpět do přístavu v Nanaimo a plavba trajektem do Horseshoe Bay u Vancouveru. Odjezd do půjčovny, vrácení motocyklů a prohlídka Vancouveru do večerních hodin. Ubytování ve Vancouveru.

  Den 13: 

  Vancouver

  Dopoledne dokončení prohlídky Vancouveru, dle času odletu odjezd na letiště, vrácení doprovodného vozidla a odlet do Prahy.

  Den 14: 

  Praha

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Varianta zájezdu

  Cena zájezdu

  23HD0901

  25.08.- 07.09.2023

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  133 500 Kč/osobu
  171 600 Kč/osobu

  Cena zájezdu je platná pro model HD Heritage Softail Classic a HD Road King.

  • Příplatek za HD Street Glide, HD Road Glide: 2 400 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Electra Glide: 11 200 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Road Glide Ultra: 11 200 Kč/motorku

  • Příplatek za HD Tri Glide Ultra: 44 900 Kč/motorku
  • Pro dostupnost dalších modelů HD a jiných značek kontaktujte CK

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny června do poloviny září.

  Cena zájezdu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu (viz. podmínky níže), letenky (Praha-Vancouver-Praha) včetně letištních poplatků, program dle itineráře, pronájem a provoz doprovodného auta pro přepravu zavazadel (vůz kategorie Minivan), 12 x ubytování ve ** a **+ motelech a hotelech (2 osoby/pokoj), řidičské služby doprovodného automobilu, průvodcovské a tlumočnické služby (česky mluvící průvodce), transfery dle programu zájezdu, poplatek za trajekty, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena zájezdu nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA, stravování, cestovní/zdravotní pojištění, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/os), vstupy dle programu (cca 196 CAD/os).

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 2 940 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Sleva za 3 osobu na pokoji: 19 300 Kč
  • 
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč
  Klienti, kteří absolvují zájezd v doprovodném automobilu společně s průvodcem, hradí pouze základní cenu zájezdu, pro její výši kontaktujte CK

   

  Podmínka vstupu do Kanady:
  Pro vstup do Kanady nejsou žádná omezení

   

  Cena pronájmu motocyklu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu na 11 dní (typ dle vlastní volby), všechny místní daně a poplatky, pojištění zodpovědnosti (povinné ručení) do 300 tis. USD, VIP havarijní pojištění (vztahuje se i na pneumatiky, sklo a rám motorky) s nulovou spoluúčastí, pojištění proti krádeži motocyklu se spoluúčastí 1 000 USD, neomezené km, sedlové tašky a zámek, helmu pro řidiče a spolujezdce, poplatek za dalšího řidiče, Eaglerider Road Assistance, GPS navigace (neplatí pro HD Heritage Softail Classic, HD Road King), non-stop telefonní help linka.

   

  Cena pronájmu motocyklu nezahrnuje:
  Provozní náklady motocyklu (benzín, parkovné), vjezdy do národních parků (cca 75 CAD/os).

   

  Poznámka:
  Kauce při půjčení motocyklu 100 USD (pouze kreditní karta)
  Minimální věk řidiče motocyklu je 21 let
  • Cena zájezdu je kalkulována pro model HD Heritage Softail Classic a HD Road King, za příplatek modely HD Street Glide, HD Road Glide, HD Electra Glide, HD Road Glide Ultra a HD Tri Glide Ultra
  Pronajímatel si vyhrazuje právo poskytnout motocykl stejné, nebo vyšší kategorie než typ, který byl klientem vyžádán
  • 
  Příplatek za garanci vybraného typu motocyklu: 2 980 Kč
   Ke koupi Eagle Pack, pro dodatečné umístění zavazadel na motocyklu (73,5 l): 4 550 Kč, k dispozici pro modely kategorie Touring a Classic
  Lze si pronajmout i další typy motocyklů, pro podmínky pronájmu a jejich cenovou nabídku kontaktujte CK
  • Pro HD Tri Glide Ultra platí odlišné podmínky pronájmu, pro podrobnosti kontaktujte CK

   

  Minimální počet klientů: 6
  Maximální počet motorek: 10
  Průvodce zájezdu: Martin Greša – více zde >>>