Perly jihozápadu USA

Perly jihozápadu USA

Print Friendly, PDF & Email

Projedete státy: Kalifornie, Nevada, Arizona, Utah 

Během této jízdy na motocyklech Harley Davidson projedete to nejlepší, co americký jihozápad nabízí. Nekonečné pustiny, americký venkov i pulzující velkoměsta. Pouště, hluboké kaňony i vysoká pohoří. Tato trasa má v sobě vše. Navštívíte národní parky Grand Canyon, Bryce Canyon, Zion, Údolí smrti, Yosemite i indiánské Monument Valley. Na závěr této cesty budete mít za sebou přes 4 tisíce kilometrů jízdy po úžasných silnicích, včetně jízdy po jedné z nejhezčích vyhlídkových silnic světa, po kalifornské Pacific Highway.

 

Počet dní: 16

Celkem ujedete: 4 170 km

Výchozí místo: Los Angeles

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Itinerář trasy

  Den 1: 

  Los Angeles

  Odlet z Prahy do Los Angeles, pronájem doprovodného automobilu a transfer do hotelu. Ubytování a orientační meeting s průvodcem.

  Den 2: 

  Palm Springs

  cca 310 km

  Dopoledne pronájem motocyklů Harley Davidson a jízda vyhlídkovou silnicí přes San Juan Canyon a horskou krajinou San Bernardino National Forest do Palm Springs, ubytování a relaxace u hotelového bazénu.

  Den 3: 

  Joshua Tree NP

  cca 380 km 

  Průjezd bizardní krajinou národního parku Joshua Tree do městečka Twentynine Palm. Poté pokračování cesty osamělými silnicemi Mojavské pouště a po legendární Route 66 přes osady Amboy a Goffs do města kasin Laughlin, ležícímu na břehu řeky Colorado. Ubytování a volný večer k návštěvě kasin.

  Den 4: 

  Route 66

  cca 420 km

  Celodenní putování po „matce všech amerických silnic“, po Route 66. Průjezd, dle mnohých, nejhezčím úsekem pro motorkáře na celé Route 66, mezi městečky Needles, Oatman a Kingman. Cesta městečky s typickou atmosférou Route 66 – Hackberry, Seligman, Ash Fork a Williams. Cestou možnost prohlídky jeskyní Grand Canyon Caverns (vstupné). Ubytování ve Williams a večerní prohlídka tohoto westernového městečka s mnoha stylovými restauracemi a obchůdky s indiánskou a westernovou tematikou.

  Den 5: 

  Grand Canyon NP

  cca 280 km

  Dopoledne prohlídka národního parku Grand Canyon NP, průjezd podél kaňonu, zastávky na jednotlivých vyhlídkách na jeho hraně. Odpoledne průjezd indiánskou rezervací kmene Navajo do Monument Valley a prohlídka údolí v terénních džípech s indiánským průvodcem (vstupné). Ubytování v blízkosti Monument Valley.

  Den 6: 

  Utah Country

  cca 550 km

  Prohlídka meandru řeky San Juan v Goosenecks State Park (vstupné), průjezd Údolím bohů a výjezd strmou skalní stěnou na náhorní plošinu (část silnice cca 5 km je v tomto úseku neasfaltová, v případě nepříznivého počasí se skalní stěna objíždí). Poté průjezd nádhernou krajinou různobarevných skalních útvarů v oblasti White Canyon, Glen Canyon, Grand Staircase-Escalante National Monument a Capitol Reef National Park. Ubytování v oblasti Bryce Canyon NP.

  Den 7: 

  Zion NP

  cca 400 km

  Ráno prohlídka národního parku Bryce Canyon NP z jednotlivých vyhlídek, možnost pěšího sestupu do kaňonu. Poté cesta přes krajinu rudých skal v Red Canyonu a osady mormonů do národního parku Zion NP. Průjezd národním parkem mezi skalními pískovcovými útvary a sjezd dolů z Coloradské náhorní plošiny kaňonem řeky Virgin do Mojavské pouště. Ubytování v Las Vegas a poté prohlídka kasin a jejich zajímavostí do nočních hodin.

  Den 8: 

  Las Vegas

  cca 0 km

  Celodenní volno v Las Vegas, možnost relaxace u hotelového bazénu, nakupování v místních outletech, prohlídky přehrady Hoover Dam a prohlídka kasin a jejich zajímavostí s průvodcem. Večer možnost návštěvy večerních show (vstupné) nebo některé z atrakcí Las Vegas.

  Den 9: 

  Údolí smrti

  cca 510 km

  Ráno cesta Mojavskou pouští do národního parku Death Valley. Zastávka v Badwater, nejnižším místem západní polokoule a ve Furnace Creek, oáze zeleně uprostřed nehostinné pouště. Odpoledne pokračování cesty pouští přes Death Valley, Panamint Valley a podél pohoří Sierra Nevada do horského střediska Mammoth Lakes, ubytování.

  Den 10: 

  Yosemite NP

  cca 290 km

  Cesta k jezeru Mono Lake a silnicí Tioga Pass napříč pohořím Sierra Nevada do národního parku Yosemite NP. Sjezd podél žulových masívů do Yosemitského údolí, prohlídka vodopádů. Ubytování v Mariposa/Merced.

  Den 11: 

  San Francisco

  cca 270 km

  Dopoledne přejezd do San Francisca  vyhlídkovou silnicí spojující zlatokopecké osady z doby kalifornské zlaté horečky. Ubytování v oblasti San Francisca.

  Den 12: 

  San Francisco

  cca 40 km

  Celodenní volno k prohlídce San Francisca. Průjezd přes most Golden Gate Bridge na vyhlídky a do malebného městečka Sausalito. Po návratu do centra města individuální volno. Možnost vyhlídkové plavby lodí po zálivu a kolem ostrova Alcatraz (vstupné), jízdy slavnou pozemní lanovkou Cable Car (vstupné) nebo prohlídky Chinatown a Union Square. Ubytování v oblasti San Francisca.

  Den 13: 

  Monterey

  cca 220 km

  Přejezd do Monterey, prohlídka historického centra města a poté jízda soukromou vyhlídkovou silnicí 17 Mile Drive (vstupné), jízda podél pacifického pobřeží  do městečka Carmel. Ubytování v oblasti Monterey.

  Den 14: 

  Pacific Highway

  cca 350 km

  Jízda po jedné z nejhezčích pobřežní silnic světa, po US1 Pacific Highway, přes Big Sur, San Simeon, dánské městečko Solvang a Santa Barbaru. Ubytování v oblasti Ventura.

  Den 15: 

  Los Angeles

  cca 150 km 

  Pokračování cesty podél pobřeží Pacifiku, průjezd přes Malibu do Santa Monica. Prohlídka místního mola, možnost koupání v Pacifiku. Odpoledne přejezd do půjčovny a vrácení motocyklů. Dle času odletu transfer na letiště a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  Praha

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Varianta zájezdu

  Cena zájezdu

  23HD0201
  VYPRODÁN

  10.06.- 24.06.2023

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  131 700 Kč/osobu
  177 400 Kč/osobu

  Cena zájezdu je platná pro model HD Heritage Softail Classic.

  • Příplatek za HD Street Glide, HD Road Glide: 4 050 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Street Glide Touring: 8 075 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Road Glide Touring: 8 075 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Electra Glide: 16 150 Kč/motorku

  • Příplatek za HD Road Glide Ultra: 16 150 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Tri Glide Ultra: 44 430 Kč/motorku
  • Pro dostupnost dalších modelů HD a jiných značek kontaktujte CK

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny května do poloviny října.

  Cena zájezdu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu (viz. podmínky níže), letenky (Praha-Los Angeles-Praha) včetně letištních poplatků, program dle itineráře, pronájem a provoz doprovodného auta pro přepravu zavazadel (vůz kategorie minivan), 15 x ubytování ve ** a **+ motelech a hotelech (2 osoby/pokoj), řidičské služby doprovodného automobilu, průvodcovské a tlumočnické služby (česky mluvící průvodce), transfery dle programu zájezdu, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena zájezdu nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, stravování, cestovní/zdravotní pojištění, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/os), vstupy dle programu (cca 130 USD/os).

   

  Cestovní pojištění A90:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Sleva za 3 osobu na pokoji: 16 900 Kč
  • 
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  Možnost absolvovat zájezd za volantem automobilu typu kabriolet, pro cenu zájezdu kontaktujte CK
  Klienti, kteří absolvují zájezd v doprovodném automobilu společně s průvodcem, hradí pouze základní cenu zájezdu, pro její výši kontaktujte CK

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)


  Cena pronájmu motocyklu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu na 14 dní (typ dle vlastní volby), všechny místní daně a poplatky, pojištění zodpovědnosti (povinné ručení) do 300 tis. USD, VIP havarijní pojištění (vztahuje se i na pneumatiky, sklo a rám motorky) s nulovou spoluúčastí, pojištění proti krádeži motocyklu se spoluúčastí 1 000 USD, neomezené km, sedlové tašky a zámek, helmu pro řidiče a spolujezdce, poplatek za dalšího řidiče, Eaglerider Road Assistance, GPS navigace (neplatí pro HD Heritage Softail Classic), non-stop telefonní help linka.

   

  Cena pronájmu motocyklu nezahrnuje:
  Provozní náklady motocyklu (benzín, parkovné, mýtné), vjezdy do národních parků (cca 80 USD/motorku), do Goosenecks State Park (cca 5 USD/os), do Monument Valley (cca 10 USD/os) a na 17 Mile Drive (cca 11 USD/motorku).

   

  Poznámka:
  • Kauce při půjčení motocyklu 100 USD (pouze kreditní karta)
  • Minimální věk řidiče motocyklu je 21 let
  • Cena zájezdu je kalkulována pro model HD Heritage Softail Classic, za příplatek modely HD Street Glide, HD Road Glide, HD Street Glide Touring, HD Road Glide Touring, HD Electra Glide, HD Road Glide Ultra a HD Tri Glide Ultra
  • Pronajímatel si vyhrazuje právo poskytnout motocykl stejné, nebo vyšší kategorie než typ, který byl klientem vyžádán
  • 
  Příplatek za garanci vybraného typu motocyklu: 2 980 Kč
  Ke koupi Eagle Pack, pro dodatečné umístění zavazadel na motocyklu (73,5 l): 4 550 Kč, k dispozici pro modely kategorie Touring a Classic
  • Lze si pronajmout i další typy motocyklů, pro podmínky pronájmu a jejich cenovou nabídku kontaktujte CK
  • Pro HD Tri Glide Ultra platí odlišné podmínky pronájmu, pro podrobnosti kontaktujte CK

   

  Minimální počet klientů: 6
  Maximální počet motorek: 10
  Průvodce zájezdu: Martin Greša více zde >>>